Kontakt oss

Riksteatret er hele Norges teater. Vi har administrasjon og prøvelokaler i Nydalen i Oslo og deler verksted med Nationaltheatret på Alna i Oslo. Riksteatret spiller på ca 75 steder over hele landet, men har også forestillinger i Nydalen før og etter turné.

Riksteatret er hele Norges teater. Vi har administrasjon og prøvelokaler i Nydalen i Oslo og deler verksted med Nationaltheatret på Alna i Oslo. Riksteatret spiller på ca 75 steder over hele landet, men har også forestillinger i Nydalen før og etter turné.

Telefon og epost
Sentralbord: 24 14 42 00
post@riksteatret.no
(offisiell epost sendes til denne adressen)

Fakturaadresse
Riksteatret
Fakturamottak DFØ
Postboks 4746 Torgarden
7468 Trondheim

Riksteatret er registrert i ELMA og foretrekker EHF-faktura.

Org. nr.: 974907550

Postadresse
PB 4295 Nydalen
0402 Oslo

Besøksadresse
Gullhaug torg 2b
0484 Oslo

Slik finner du oss i Oslo
Fra sentrum: Ta T-bane 5 (retning øst eller vest), T-bane 4 Vestli (retning vest). Alternativt går det buss til Nydalen T (30, 51, 56 og 58), Bergrådveien (23) eller Blåsbortveien (54). Du kan også ta lokaltog til Nydalen stasjon. Rutetider finner du på Ruter.

Parkering
Det er noe begrenset med parkeringsplasser i Nydalen. Én mulighet er Nydalen P-Hus

Verksted
Riksteatret og Nationaltheatret deler verksted på Alna i Oslo.

Adresse: Brobekkveien 102A, 0582 Oslo

Ansatte

Teatersjef og stab

Arne Nøst

Teatersjef

an@riksteatret.no

Knud Bjørne-Larsen

Direktør

knud@riksteatret.no
90780996

Grethe Henden

Kunsterisk rådgiver

grethe@riksteatret.no
95245747

Emnet Kebreab

Prosjektutvikler / kunstnerisk rådgiver

emnet@riksteatret.no
99277437

Jan Christopher Cockburn Næss

Språkkonsulent (deltid)


928 95 522

Christian Venge

HMS- og smittevernsansvarlig

christian@riksteatret.no
941 50 934

Produksjonsavdelingen

Ingvild Hellum

Produksjonssjef

ingvild@riksteatret.no
99004273

Anita Basmo Bjørnstad

Produsent

anita@riksteatret.no
944 03 244

Mari Baade

Produksjonssekretær

mari@riksteatret.no
92855511

Elisabeth Bredal

Inspisient og turnéleder

elisabeth@riksteatret.no
48125812

Rasmus Feidje

Inspisient og turnéleder

rasmus@riksteatret.no
90500257

Jan Huse

Inspisient og turnéleder

jan@riksteatret.no
95214482

Frida Adele Overvåg

Produksjonsassistent og sufflør (engasjement)

frida@riksteatret.no
454 56 430

Wenche Viktorsdatter Paulsen

Produsent

wenche@riksteatret.no
47633286

Ole Lillo-Stenberg

Inspisient og turnéleder

ole@riksteatret.no
95759465

Silje Vigerust Vinjar

Produsent

silje@riksteatret.no
97758777

Markeds- og kommunikasjonsavdelingen

Bente Kolset Apenes

Markeds- og kommunikasjonssjef

bente@riksteatret.no
99724284

Mette Hægeland Blom

Informasjonssjef og pressekontakt

mhb@riksteatret.no
915 91 105

Julie Vold Bjørkamo

Partner- og formidlingsansvarlig

jv@riksteatret.no
45632264

Kjersti Eilertsen

Salgs- og markedsansvarlig

kjersti@riksteatret.no
92462112

Lise Juvet

Grafisk designer

lise@riksteatret.no
90092942

Stephan Mehl

Digitalt ansvarlig

stephan@riksteatret.no
93254550

Helge Rekdal

Informasjonsrådgiver og pressekontakt

rekdal@riksteatret.no
984 01 411

Ida Flåten Kampenhaug

Billettansvarlig - Nydalen (deltid)

billett@riksteatret.no

Turnéavdelingen

Pål Gjersum

Turnésjef

gjersum@riksteatret.no
91118132

Ann-Christin Drzwi

Turnékonsulent

ann-christin@riksteatret.no
91568219

Julie Ørbeck

Turnékonsulent og markedsrådgiver

julie@riksteatret.no
41209814

Beate Iversen

Turnékonsulent

beate@riksteatret.no
47660599

Personal og drift

Arne Ueland

Personal- og administrasjonssjef

ueland@riksteatret.no
99491555

Anne Hegland

Resepsjon/sentralbord

anne@riksteatret.no

Oanh Nguyen

Arkivar

oanh@riksteatret.no
48953166

Svein Ulven

Vaktmester

svein@riksteatret.no
90790588

IT-avdelingen

Ole Martin Sandaker

IT-ansvarlig

oms@riksteatret.no
92882883

Sanukanth Paramsothy

IT-koordinator

sanu@riksteatret.no
90181179

Økonomiavdelingen

John Bjarte Nordberg

Økonomisjef

johnbjarte@riksteatret.no
90993401

Rieko Kurashima Godøy

Regnskapskonsulent

rieko@riksteatret.no

Teknisk avdeling

Kristin Tunold-Hanssen

Teknisk sjef

tunold@riksteatret.no
41522159

Espen Fjordheim

Teknisk koordinator

espen@riksteatret.no
95245799

Arne Lindberget

Teknisk koordinator

arnlin@riksteatret.no
90779790

Kostyme-, maske- og dukkeavdelingen

Mette Gøransson

Avdelingsleder kostyme-, maske- og dukkavdelingen

meg@riksteatret.no
95856251

Helge Bjørnå

Fagsjef - Maske og turnétekniker

helge@riksteatret.no
90744473

Caroline Halvorsen

Maskør

caroline@riksteatret.no
90 87 48 37

Elise Henden

Tilskjærer og kostymemaker

elise@riksteatret.no
41326431

Catrine Gudmestad

Kostymemaker

catrine@riksteatret.no
97016026

Marianne Sembsmoen

Kostymeansvarlig og turnétekniker

sembsmoen@riksteatret.no
92 04 72 02

Gro Sundre

Kostymemaker og turnétekniker

gro@riksteatret.no
91174158

Erika Brathole

Maskør og turnétekniker

erika@riksteatret.no
94296799

Yasser Sibai

Kostymemaker og turnétekniker

yasser@riksteatret.no

Ada Hetland Solbakken

Maskør og turnétekniker

ada@riksteatret.no
93656978

Anna Granberg

Dukkemaker

anna@riksteatret.no
98242734

Lys-, lyd- og bildeavdelingen

Johnny Skarstein

Avdelingsleder lys-, lyd- og bildeavdelingen

johnny@riksteatret.no

Tor Støve

Lysmester/fagressurs

tor@riksteatret.no
90129324

Lars Årdal

Lydmester/studioansvarlig

lars@riksteatret.no
91148420

Anders Åhslund

Bilde/video

ahslund@riksteatret.no
98868940

Henrik Gjøsæter

Lydmester

henrik@riksteatret.no
90 78 28 32

Cathrine Godager

Lysmester

godager@riksteatret.no
90 08 04 13

Marthe Lilllejord Halvorsen

Lysmester

marthe@riksteatret.no
91799617

Kai Roger Havn

Lysmester

kai@riksteatret.no
93025091

Camilla Karlsen

Lysmester

karlsen@riksteatret.no
97736209

Kenth Lyshaug

Lydmester

kenth@riksteatret.no
97166943

Kolbjørn Lyslo

Lydmester

kolbjorn@riksteatret.no
90282760

Nils Arne Rolland

Lysmester

nilsarne@riksteatret.no
41 24 13 31

Morten Haug Serigstad

Lydmester

morten@riksteatret.no
95277361

Sceneavdelingen

Arne Farstad

Avdelingsleder sceneavdelingen

arne@riksteatret.no
90636504

Knut Backe

Ansvarlig nærverksted

backe@riksteatret.no
91864395

Adam Bouras

Scenemester

adam@riksteatret.no
92347747

Louise S. Bredal

Scenetekniker

louise@riksteatret.no

John Grønvold

Scenemester

john@riksteatret.no
95155304

Michael Mantalios

Scenetekniker

michael@riksteatret.no

Sandra Sörqvist

Scenemester

sandra@riksteatret.no
46264733

Roger Torsteinsen

Scenemester

roger@riksteatret.no
90160112

Lars Vold

Scenemester

vold@riksteatret.no
98052227

Rekvisitt- og tapetsereravdelingen

Hilde Leikvoll

Avdelingsleder rekvisitør- og tapetsereravdelingen

hilde@riksteatret.no
99548471

Stine Bakken

Rekvisitør

stine@riksteatret.no
98671682

Matilde Hammerin Eidem

Rekvisitør (Engasjement)

matilde@riksteatret.no
47 84 87 14

Lars Gunnar Eriksson

Rekvisitør

larsgunnar@riksteatret.no
92090059

Camilla Charlotte Solstad

Rekvisitør

camilla@riksteatret.no
99015671

Linda Bucheli

Rekvisitør

bucheli@riksteatret.no
90730212

Hilde Skaffloth

Tapetserer

skaffloth@riksteatret.no
93825396

Verkstedet

Samlokalisert med Nationaltheatret på Alna, Oslo

Jarand Rorgemoen

Verkstedsleder

jarand.rorgemoen@nationaltheatret.no

Erik Aarsbog

Tømrermester

erik.aarsbog@nationaltheatret.no

Riksteatrets styre

Stephan Jervell

Styreleder


Randi Eek Thorsen

Nestleder


Hannah Wozene Kvam

Styremedlem


André Wallan Larsen

Styremedlem


Lars Leegaard Marøy

Styremedlem


Emnet Kebreab

Styremedlem - Ansattvalgt


Stephan Mehl

Styremedlem - Ansattvalgt


Elise Henden

Vara - Ansattvalgt


Lars Årdal

Vara - ansattvalgt


Arbeidsmiljøutvalget (AMU)

Beate Iversen

Hovedverneombud


Kenth Lyshaug

Verneombud


Adam Bouras

Verneombud


Arne Ueland

Personal- og administrasjonssjef

ueland@riksteatret.no
99491555

Kristin Tunold-Hanssen

Teknisk sjef

tunold@riksteatret.no
41522159

Knud Bjørne-Larsen

Direktør

knud@riksteatret.no
90780996

Samarbeidsuvalget (SU)

Cathrine Godager

Fagforbundet teater og Scene FTS


Rasmus Feidje

CREO


Knud Bjørne-Larsen

Direktør

knud@riksteatret.no
90780996

Oanh Nguyen

Akademikerforbundet

oanh@riksteatret.no
48953166

Arne Ueland

Personal- og administrasjonssjef

ueland@riksteatret.no
99491555